AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

KUŞLARA BİR DAMLA UMUT

KUŞLARA BİR DAMLA UMUT
Yazdır / Tarih: 2019-12-27

İlçemizde “Kuşlara Bir Damla Umut Etkinliği” Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel’in de katılımıyla Şehit Metin Arslan İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hayat buldu.

"Kuşlara Bir Damla Umut" etkinliği Aralık ayının 27' sinde tüm Türkiye genelinde ve 20 Avrupa ülkesinde gerçekleştirilen bir E-twinning projesi. Projenin amacı çocuklarda şefkat, merhamet, empati, hayvan ve doğa sevgisi ve paylaşma gibi değerleri aşılamak.

Sarıkaya Belediyesi Hacı Hasan Bor Parkında hayata geçen projeye ilçemiz Şehit Metin Arslan İlköğretim Okulundan ikisi özel eğitim sınıfı olmak üzere toplam dört sınıf katılım gösterdi. Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel’in de katılım sağladığı proje kapsamında Hacı Hasan Bor Parkı içerisinde yer alan ağaçlara ve müsait olan bölgelere kuş yuvaları ve kuş yemleri asıldı.

 Projeyi ilçemizde 3 yıldır Şehit Metin Arslan İlköğretim Okulunda görev yapan Bekir Köksal ve Yasemin Köksal hocalarımız yürütmekteler. Bekir ve Yasemin Köksal hocamızla birlikte onlara destek olarak projeye emek veren Yunus Emre Doğan, Hafize Doğan hocalarımızı ve geleceğimizin teminatı olan minik yürekleriyle kocaman işler yapan öğrencilerimizi de emek ve gayretleri için tebrik ederek başarılarının devamını diliyoruz.