AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

İLÇEMİZDE CUMHURİYET BAYRAMI ÇELENK SUNMA TÖRENİ YAPILDI

İlçemizde Cumhuriyet Bayramı Çelenk Sunma Töreni Yapıldı
Yazdır / Tarih: 2019-10-28

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 96.yıl dönümü kutlamaları kapsamında Sarıkaya’da ilk kutlama programı Hükümet Konağı’ ndaki Atatürk Anıtı önünde yapıldı.
Hükümet Konağı bahçesindeki gerçekleşen tören, Kaymakam Yasin Özcan ve Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel’in sırasıyla Atatürk Anıtı’na Çelenkleri sunması ile başladı. Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve Türk Bayrağının göndere çekilmesi ile devam etti. Programın ardından, Kaymakam Yasin Özcan makamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebrikleri kabul etti ve tören sona erdi. Saat 13:00’de başlayan törene Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Oral, kamu kurum ve kuruluşları mensupları, sivil toplum kuruluşları ve öğrenciler katıldı.