AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

OKULA MERHABA PROJESİ KAPSAMINDA ÇANTA VE KIRTASİYE MALZEMESİ DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

OKULA MERHABA PROJESİ KAPSAMINDA ÇANTA VE KIRTASİYE MALZEMESİ DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Yazdır / Tarih: 2019-09-10

Okula Merhaba Projemiz kapsamında yıllardır olduğu gibi 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başında da ilkokul 1. sınıfa başlayan bütün öğrencilerimize çanta ve kırtasiye yardımlarımızı gerçekleştirdik.

Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel'in ilk sosyal belediyecilik projelerinden birisi olan Okula Merhaba Projesi bu yılda ilçemizde okula başlayan çocuklarla hayat buldu. Proje kapsamında çocuklara içerisinde beslenme çantası, suluk, defterler, pastel ve kuru boya setleri, kalem, kalemtraş, silgi, makas, yapıştırıcı, defter ve kitap cilti  ve daha birçok malzemenin bulunduğu okul çantaları çocuklarımıza hediye ediliyor. Zengin - fakir ayırt etmeksizin istisnasız olarak her yıl ilkokul 1. sınıfa başlayan çocuklarımıza proje kapsamında bu hediyeleri ulaştırıyoruz. Bu yılda ilçe merkezi ve köyler de dahil olmak üzere bütün çocuklarımıza bu hediyeleri ulaştırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Başta öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz olmak üzere bütün eğitim camiasına hayırlı ve başarılarla dolu bir dönem geçirmelerini diliyoruz.