AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN
Yazdır / Tarih: 2019-07-16

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları ilçemizde Hükümet Konağı bahçesinde gerçekleştirildi.

                        Saat:20.30'da başlayan kutlamalara Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel, Cumhuriyet Savcısı Tuğba Çam, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, şehit aileleri, gaziler ve ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
                   Program sela okunarak başladı ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Daha sonra Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel ve Kaymakam Yasin Özcan günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını gerçekleştirdiler. Program Sarıkaya Belediyesi tarafından davet edilen ilahi ve tasavvuf müziği sanatçısı Cengiz Çelikel konseri ile devam etti. Programın devamında kortej yürüyüşü yapıldı ve Kızılelma Şehitlik Anıtında Aziz Şehitlerimiz için dua okundu.

                        Gecenin sonunda bütün protokol üyeleri Hükümet Konağı bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirdiler.