AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri
Yazdır / Tarih: 2020-07-17

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel Hükümet Konağı bahçesindeki 15 Temmuz fotoğraf sergisinin açılışına katıldı. Ardından Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel ve beraberindekiler ilçemizde ikamet eden 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarını ve Tepedoğan köyündeki 15 Temmuz Şehidi Yıldız Gürsoy'un kabrini ziyaret ettiler.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’’ etkinlikleri kapsamında Korona virüs salgını (COVID-19) tedbirleri ile sosyal mesafe korunarak Hükümet Konağı bahçesinde anma programı düzenlendi.
Düzenlenen programa, Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel, Cumhuriyet Savcısı Tuğba Çam, İlçe Jandarma Komutanı Asb. II. Kad. Kd. Bçvş. Çetin Özcan Emniyet Müdür V. Fatih Çakır, Karayakup Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Doğan, CHP İlçe Başkanı İzzet Yalçın, MHP İlçe Başkanı Alparslan Erbek, kurum amirleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Şiir dinletileri, günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmaların ardından 15 Temmuz 2016 gecesini anlatan bir kısa film yayını gerçekleştirildi.