AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

YÜKSEKOKULDA SONA DOĞRU!

YÜKSEKOKULDA SONA DOĞRU!
Yazdır / Tarih: 2020-06-23

Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ve Bozok Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karadağ ile birlikte Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunda devam eden çalışmaları incelediler.

Belediyemiz tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunun su abonelik ve hat işlemleri tamamlandı. Ayrıca ekiplerimiz kanalizasyon bağlantısını bir an önce tamamlamak için çalışmalarına aralıksız devam ediyorlar.

Yüksekokul yolunda da çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Şu an mevcut yolun genişletilmesi için çalışmalar devam ediyor. Devamında ise yol yapım  ve peyzaj çalışmaları gerçekleştirilerek üniversitemizin yol ağı tamamlanmış olacak.

Bu çalışmaların yanında okul içerisinde deforme olan boya, sıva , alçı fayanslar da yine ekiplerimiz tarafından temizlenerek özverili bir çalışmayla yenileniyor. Bu çalışmaların devamında ise Bozok Üniversitesi ile işbirliği içerisinde okulun bahçesinde çevre düzenlemesi işlemi gerçekleştirilecek.