AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
Yazdır / Tarih: 2019-09-04

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıldönümü münasebetiyle gerçekleştirilen kutlama ve çelenk sunma programı sabah saat:09.00'da ilçemiz Hükümet Konağı önünde gerçekleştirildi. Programa Sarıkaya Kaymakam Vekili ve Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Cumhuriyet Savcısı Abdullah Oral, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, şehit aileleri ve gazilerin yanı sıra vatandaşlar katılım gösterdiler. Program Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı ve saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Daha sonra Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Yıldırım günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Programın sonunda ise Kaymakamlık makamında tebrikler kabul edildi.
Programın bitiminde Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel beraberindekilerle birlikte belediyemize ait salatalık serasına geçtiler.