AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

10 KASIM ...

10 KASIM ...
Yazdır / Tarih: 2018-11-10

Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü münasebetiyle yapılan etkinlikler çerçevesinde ilk olarak Kaymakamlık önünde çelenk töreni düzenlendi. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk anıtına konulmasının ardından saat:09.05' de 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından buradaki program sona erdi.
Programın devamı ise Sarızeybek Kültür Merkezi Şehit Yılmaz Gündüz Sinema ve Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi. Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan program ise izleyenler tarafından tam not aldı.