AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

ÇOK KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİLERE BAŞKAN AÇIKEL' DEN ÖDÜL

ÇOK KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİLERE BAŞKAN AÇIKEL' DEN ÖDÜL
Yazdır / Tarih: 2016-06-16

Başkan Açıkel 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında En Çok Kitap Okuyan Öğrencileri Ödüllendirdi. 

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel tarafından İlçe Halk Kütüphanesinden 2015-2016 Eğitim - Öğretim yılı içinde en çok kitap okuyan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Arasında tablet, futbol topu, ayakkabı ve çanta gibi hediyelerin bulunduğu ödülleri Başkan Açıkel tek tek öğrencilerin ismini okuyarak takdim etti. Hediye edilen tabletler Belediyemiz tarafından diğer hediyeler ise ilçemiz esnaflarından Ülfet Kırtasiye, Esmer Kırtasiye, Ayakkabı Pazarı ve Şahin GSM tarafından tedarik edildi.
Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyor, hediyeleri de öğrencilerimizle buluşturan esnaflarımıza teşekkür ediyoruz.