AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

ANNELER GÜNÜ PROGRAMI BURUK GEÇTİ

ANNELER GÜNÜ PROGRAMI BURUK GEÇTİ
Yazdır / Tarih: 2016-06-16

Sarıkaya Belediyesi tarafından organize edilen ve her yıl geleneksel biçimde kutlamaya başladığımız anneler günü programı bu yılda Hacı Hasan Bor Parkında kutlandı.
Programın olduğu gün Hakkari’ de meydana gelen çatışmalarda birçok kahraman askerimizin şehit olması sebebiyle program içeriği değiştirildi. Normalde canlı müzik ve çeşitli etkinliklerle geçecek olan programda Kuran Tilaveti yapıldı, bir süre şiir dinletisi sunuldu ve devamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce düzenlenen yarışmanın ödül töreni yapıldı. Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’ de programın başında söz alarak etkinliğe katılan herkesin anneler gününü kutladı ve programın içeriğinde neden değişiklik yapıldığını gelen misafirlerle paylaştı.