AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

MİRAÇ KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN

MİRAÇ KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN
Yazdır / Tarih: 2016-06-16

Sarıkaya Belediyesi tüm kandillerde olduğu gibi Miraç Kandilinde de Sarıkaya halkının yanındaydı.
3 Mayıs Salı gününü 4 Mayıs Çarşamba gününe denk gelen Miraç Kandilinde Sarıkaya Belediyesi tarafından Merkez Camii önünde camiye gelen vatandaşlara şekerleme ikramında bulunuldu. Belediyemiz tarafından özel olarak hazırlatılan şekerlemeler camii girişinde gelen vatandaşlara gül suyu ile birlikte ikram edildi. Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’ de burada gelen vatandaşların tek tek Miraç Kandillerini kutladı ve hayırlı akşamlar diledi. Camiye gelen birçok vatandaş Sarıkaya Belediyesi tarafından gelenek haline dönüştürülen bu uygulamadan dolayı duydukları memnuniyeti Başkan Açıkel’ le paylaşarak kendisine teşekkür ettiler.
Özellikle camiye gelen küçük çocuklar yapılan ikramlardan dolayı çok mutlu oldular. Camii girişinde yapılan şekerleme ikramı yatsı ezanı okunana dek devam etti.

“ Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir bölümünü gösterelim diye, kulunu Mescid- i Haram’ dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ ya götüren/ yolculuk yaptıran Allah’ın şanı yücedir. Gerçekten O, işiten ve görendir. “ ( İsra, 17/1).