AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
Yazdır / Tarih: 2021-07-15

Belediye Başkanımız Av. Ömer AÇIKEL ilçemiz Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen 15 Temmuz Milli Birlik Ve Demokrasi Günü Akşam Programına Katıldı.
Hükümet Konağı bahçesinde gerçekleşen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. İlçe müftülüğünce Kuran’ ı Kerim Tilaveti, Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel ve Kaymakam Selami Işık'ın günün anlam ve önemine dair konuşmaları ile devam etti.
15 Temmuz Milli Birlik Ve Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında öğrencilerin şiirlerinden sonra yöremiz sanatçısı Recep Kunduz semazen eşliğinde ilahilerini seslendirdi. Etkinlikler Sinevizyon gösterileri, müzik öğretmenlerimizin kahramanlık türkülerini seslendirmesinin ardından ilçe Müftümüz Dr. Emrah Kandemir’ in duası, saat 00.13'de tüm camilerimizden Sela okunması ve sabah namazına kadar 15 Temmuz Demokrasi Nöbetiyle son buldu.
Programa Kaymakam Selami Işık, Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel, Cumhuriyet Savcısı Abdullah Oral, Karayakup Belediye Başkanı A. Dursel Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Doğan, MHP İlçe Başkanı Alparslan Erbek, İlçe Protokolü ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.